BALÇOVA ARTIK DÜNYA KENTİ

BALÇOVA ARTIK DÜNYA KENTİ

"BALÇOVA ARTIK DÜNYA KENTİ" dedi.

Dünya Sağlık Örgütü Mart 2016’da, eğitim, ücretsiz sağlık, güvenlik ve uyguladığı diğer sosyal projelerle üyelik başvurusunda bulunan Balçova Belediyesi’ni üyeliğe kabul etti. Bu üyelikle Balçova Belediyesi’nin 12 yılda gerçekleştirdiği tüm projeleri Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanmış oldu.

2016 yılından bu yana Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı tarafından benimsenen tüm politikalara katkı koyan Balçova Belediyesi 2018 yılında da Dünya Sağlık Örgütü’nden teşekkür mektubu alarak 7.Faz üyelik başvurusu için davet edildi.
Balçova Belediyesi’nin Dünya Sağlık Örgütü’nün kurduğu Sağlıklı Şehirler Ağı’na kabul edilmesinin büyük bir onur olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya “Biz vatandaşlarımızın huzurlu bir kentte imkanlara eşit bir şekilde ulaşması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmaların Dünya’nın en büyük sağlık örgütü tarafından onaylanarak kabul edilmesi çok önemli. Özellikle engellilerin, çocukların, kadınların ön planda olduğu sosyal politikalarımızı geliştirmek için çok önemli bir fırsat yakaladık” dedi.