Balçova Haberleri

Balçova Belediyesinden haberler
Haberlerde Ara

Balçova’da Cumhuriyet Coşkusu

Balçova’da Cumhuriyet Coşkusu

Balçova’da Cumhuriyet Coşkusu Yollara Sığmadı

 

Balçova'da binlerce vatandaş Balçova Belediyesi'nin düzenlediği Cumhuriyet Korteji'nde yürüdü. Kortejin sonunda hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okuyan vatandaşlar, havai fişek gösterisini izledi. Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, "Bizler sonsuza kadar Cumhuriyet'e sahip çıkacağız" dedi.

 

Tüm yurtta coşkuyla kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Balçova’da binlerce insanın katıldığı kortej ile gece geç saatlere kadar sürdü. Balçova Belediyesi’nin düzenlediği Büyük Cumhuriyet Korteji’ne katılan binlerce vatandaş Sakarya ve Ata Caddeleri’nde marşlar söyleyerek ellerinde bayraklar ile yürüdü. Evlerinin balkonlarındaki vatandaşların da katkısı ve havai fişek gösterisi ile Balçova Caddeleri kırmızı beyaza boyandı. 

 

Yürüyüşün sonunda vatandaşlar hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okurken, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya’da bir konuşma yaptı. Bu ülkeyi seven insanların sonsuza kadar Cumhuriyet'e sahip çıkacağını belirten Başkan Çalkaya “Cumhuriyet kolay kurulmadı. O yüzden biz bu bayramımızı kutlayacağız. Çünkü bizlere yaşam hakkımızı Cumhuriyet ve Demokrasi verdi. Özellikle kadınlarımız Cumhuriyet’e daha çok sahip çıkacak. Cumhuriyet’i çocuklarımıza daha güçlü teslim edeceğiz. Ulu Önder Mustafa Kemal’in ve arkadaşlarının bizlere emanet ettiği Cumhuriyet’i ve O’nun kazanımlarını bırakmayacağız” diye konuştu.