Balçova Haberleri

Balçova Belediyesinden haberler
Haberlerde Ara

Spor Okullarına Muhteşem Final

Spor Okullarına Muhteşem Final

Spor Okullarına Muhteşem Final

Balçova Belediyesi’nin her yıl binlerce çocuğa ücretsiz eğitim verdiği Spor Okulları muhteşem bir gösteri ile sezonu kapattı. Başkan Çalkaya, çocuk suçlarının önüne spor okulları ile geçtiklerini söyledi.

Balçova Belediyesi’nin 13 yıldır uyguladığı ücretsiz spor okullarına bu yılda binlerce çocuk katılarak eğitim aldı. Belediyenin, farklı bölgelerde konuşlanmış spor tesislerinde futbol, basketbol, tenis, voleybol, anne çocuk cimnastiği, plates ve aerobik ücretsiz eğitim alan çocukların spor malzemeleri de her yıl olduğu gibi Balçova Belediyesi tarafından karşılandı. 25 uzman beden eğitimi öğretmeni tarafından spor eğitimi alan binlerce çocuk, farklı spor dallarında yapılan müsabakalara katılarak önemli başarılara imza attı.

Yaz tatilinin başlaması ile kısa bir molanın ardından yerini Yaz Spor okullarına bırakacak Balçova Belediyesi Spor Okulları’nın yılsonu gösterisi ise özellikle velileri gururlandırdı. Çeşitli branşlarda gösteri gurubuna seçilen çocuklar hazırladıkları gösteri ile büyük beğeni topladı. Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya yaptığı konuşmada “Amacımız çocuklarımızın hem sağlıklı büyümesi hem de kötü alışkanlıklardan uzak durmasını sağlamak. Balçova da spor eğitimini ücretsiz yaptığımız günden bu yana özellikle çocuk suç oranlarında çok çok önemli bir düşüş yaşandı. Ayrıca Balçova’nın eğitim alanındaki başarısı da ciddi bir artış gösterdi” diye konuştu.