Balçova Haberleri

Balçova Belediyesinden haberler
Haberlerde Ara

Cumhuriyet Çocukları Tenis Turnuvası

Cumhuriyet Çocukları Tenis Turnuvası

 Raketler Eğitim için sallanacak

Balçova Belediyesi ve Egeli Tenis Veteran Derneği’nin (ETV) düzenlediği ödüllü tenis turnuvası için kayıtlar başladı. Turnuvanın tüm geliri 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Burs Gurubu’na bağışlanacak.

Balçova Belediyesi ve Egeli Tenis Veteran Derneği’nin tenis sporunu sevdirmek ve tıp eğitimi alan üniversiteli öğrencilere burs sağlamak amacıyla düzenlediği Cumhuriyet’in Çocukları Tenis Turnuvası’nın kayıtları başladı. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan turnuvada 13 yaş üzeri sporcular tek ve çift kategorilerde yarışabilecekler. Müsabakalardan sonra dereceye giren sporculara diğer iki turnuvadan farklı olarak bu para ödülü de verilecek.

Geçtiğimiz yıllarda başlattıkları turnuva ile öğrencilere destek olduklarını ifade eden Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya “Öyle kritik günlerden geçiyoruz ki; Cumhuriyet’e inanan, ülkemize faydalı olacak gençler yetiştirmezsek sonumuz felaket olacak. Biz, Tıp eğitimi gören öğrencilerimizin kimseye muhtaç olmadan okullarının verdiği burs ile eğitim almalarını hedefliyoruz. Turnuvaya ne kadar çok katılım olursa aynı oranda çok öğrenciye destek olabiliriz” diye konuştu.