Balçova Haberleri

Balçova Belediyesinden haberler
Haberlerde Ara

Balçova çiçek gibi oldu

Balçova çiçek gibi oldu

Balçova çiçek gibi oldu

Çiçek gibi bir İzmir sloganı ile başlayan temizlik kampanyasına Balçova’da vatandaşlar yoğun bir ilgi gösterdi. Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya’nın öncülüğünde yüzlerce Balçovalı ellerine süpürgeler alarak sokaklarda temizlik yaptı. 

Sabah erken saatlerde Balçova Belediyesi önünde toplanan vatandaşlar Sakarya Caddesi’nde ve Fevzi Çakmak Mahallaesi’nde sokakları temizledi. Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, CHP Balçova İlçe Başkanı Aygül Eryılmaz, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Zekeriya Mutlu, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de vatandaşlar ile birlikte temizlik kampanyasına katıldı. Balçova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri de kampanya programına dahil oldu. 

Kampanyanın çok iyi bir başlangıç olduğunu ifade eden Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya “Her zaman söylediğimiz bir şey var o da eğitim. Çevre Temizliğinin başlangıcının da eğitimden geçtiğine inanıyorum. Bu ve benzeri kampanyalar bu eğitimin ilerlemesine vesile olacaktır. Bu nedenle kampanyaya Katılarak destek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Umarım en kısa sürede çevre bilincinin tam anlamıyla hayat bulduğu günlere kavuşuruz” dedi.