Balçova Haberleri

Balçova Belediyesinden haberler
Haberlerde Ara

Balçova’nın Dostluk Sofrası

Balçova’nın Dostluk Sofrası

Balçova’nın Dostluk Sofrası

 

Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, ramazan ayı boyunca vatandaşlarla iftar açtı. Her akşam bir mahallenin sakinlerinin veya bir sivil toplum örgütü temsilcilerinin davet edildiği dostluk sofralarına toplamda 7500 Balçovalı katıldı.

Balçova Belediyesi’nin yıllardır Ramazan Ayı’nda düzenlediği dostluk sofraları bu yıl da Balçovalı vatandaşları ağırladı. Mahalle sakinlerinin yanı sıra çeşitli hemşeri dernekleri için de düzenlen iftar yemeklerinde toplamda 7 bin 500 vatandaş ile bir araya gelen Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya ve belediye meclis üyeleri, konukları ile tek tek görüşerek, sohbet ederek dertlerini dinledi sevinçlerini paylaştı.

Ramazan ayı boyunca düzenlenen iftar yemeklerinin sonuncusu ise Şehit yakınları, Gaziler ve yakınları ile Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileriyle gerçekleştirildi. İftar yemeğinin sonunda okunan duaların ardından bir konuşma yapan Başkan Çalkaya “Balçova’da yıllardır süren bir gelenekle hemşerilerimiz ile dostluk sofrasında buluşup ekmeğimizi bölüşüyoruz. Birlikte olursak her sorunu her zorluğu aşacağımızı anlatıyoruz. Ülkemizde de en kısa sürede huzurun, adaletin ve hoşgörünün hakim olmasını diliyorum” diye konuştu.